جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36346
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 15:49
  تعداد بازدید : 488

  شورا شهري ها خواستار شدند:

  تا دير نشده پدیده وارونگی هواي پايتخت را درمان کنيد

  عضو شورای اسلامی شهر تهران در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی وارونگی هوا با نزدیکی فصل سرما به ارائه گزارشی پیرامون این موضوع پرداخت و خواستار پیگیری آن در شورا شد.

  حقانی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آلودگی هوا و پدیده وارونگی هوا با نزدیک شدن فصل سرما اظهار داشت: گرمای هوا این روزها رو به خنکی رفته و شهروندان تهرانی سرما را در شهر خود تجربه کنند بی شک شهر تهران در زمستان نیازمند تدابیر ویژه ای است که تنها به مخازن شهر و مصرف نمک خلاصه نمی شود.

  وی افزود :هر سال تهران همانند سایر کلان شهرهای تهران در فصل سرما دچار مشکل بزرگی به نام وارونگی هوا می شود و افزایش غلظت آلاینده ها در این ایام مشکلی بر انبوه مشکلات روزمره پایتخت خواهد افزود. 

  وی ادامه داد: افزون بر آلاینده شیمیایی دود انبوه حضور انواع اتومبیل ها، اتوبوسهای شهری و غیر شهری، کامیون ها و موتورسیکلت ها و همچنین صنایع و دستگاههای غیر متحرک دود زا و گرما زا منشاء اصلی این آلودگیست  همچینن گرد و غبار های که منشاء اصلی آنها از اراضی بیابانهای سوریه و عراق است و به صورت ریز گرد های معلق در هوا وجود دارد نيز  بر شدت آلودگي مي افزاييد. 

  حقانی ادامه داد: جدا از منشاء خارجی این آلودگی ها از کشور های همسایه احداث سد های بدون مطالعه و با توهم توسعه و برهم زدن اکو سیستم سازگار با طبیعت و در مقابل مشاغل ناپایدار و به شدت وابسته نیز مزید علت اضافه شدن ریز گردها در شهرهای کشورمان است. 

  عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: برنامه جامع کاهش آلودگی شهر تهران ناشی از حمل و نقل حول 7 محور شامل تولید خودروهای استاندارد، خروج خودروهای مستعمل و غیر استاندارد، بهبود سیستم حمل و نقل عمومی بویژه ریلی، ارتقاء کیفیت سوخت، معاینه فنی سالانه ومستمر خودروها، مدیریت بی سامان ترافیک وآگاه سازی عمومی و آموزشهای لازم در سطوح مختلف در سال 1379 و بر اساس آئین نامه اجرایی تبصره 82 قانون برنامه 5 ساله دوم و ماده 104 قانون برنامه 5 ساله سوم یکی از راهبردهای کاهش آلودگی هوای کلان شهرهای کشورمان است.

   

  منبع خبر

  http://www.yjc.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630064
اکنون :
30