جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36347
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 15:1
  تعداد بازدید : 351

  با الزام دولت از سوی مجلس؛

  کلیه معادن دولتی به بخش خصوصی تعاونی و غیردولتی واگذار می شود

  رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس از تهیه طرحی خبر داد که براساس آن دولت موظف است کلیه معادنی را که در اختیار دارد در فرصت زمانی مشخصی به بخش خصوصی تعاونی و غیردولتی واگذار کند.

  کلیه معادن دولتی به بخش خصوصی‌تعاونی و غیردولتی واگذار می‌شودبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ داریوش اسماعیلی نماینده خرامه و سروستان از تهیه طرحی خبر داد که براساس آن دولت موظف است کلیه معادنی را که در اختیار دارد در فرصت زمانی مشخصی به بخش خصوصی‌تعاونی و غیردولتی واگذار کند.
  وی افزود: این طرح به زودی تقدیم مجلس خواهد شد و کلیه معادنی که در اختیار دولت است را شامل می‌شود.
  رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس  با بیان اینکه چند تبصره در این طرح گنجانده شده است، گفت: یکی اینکه مبنای واگذاری‌ها بخشی از ارزش معدن باشد یعنی مزایده به شکلی برگزار شود که شرکت کنندگان بگویند چند درصد از ماده معدنی یا معادل ارزش ریالی را به دولت می‌دهند.
  وی افزود: دوم اینکه حدود 10 درصد از ارزش معدن قابل برداشت در یک سال، به عنوان تضمین پرداخت شود.
  ناظر مجلس در شواری عالی معادن ادامه داد: نکته سوم اینکه درآمد ناشی از واگذاری‌ها به بخش معدن برگشته و صرف توسعه و اکتشاف معادن شود.
  به گزارش باشگاه خبرنگاران، ‌ اسماعیلی تصریح کرد: براساس این طرح بخش‌های خصوصی – دولتی نمی‌توانند به این موضوع ورود پیدا کنند و همچنین دولت نمی‌تواند به صورت دیون واگذار کند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630064
اکنون :
44