جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36461
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 14:5
  تعداد بازدید : 421

  بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها

  بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  666-10.jpgبه گزارش ایسنا، امیر خجسته در این زمینه افزود: طبق اصل 64 قانون اساسی، عده نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هر 10 سال با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظیر آن‌ها به تعداد بیست نفر اضافه خواهد شد که کمیسیون طبق این اصل قانون اساسی به دنبال پیگیری حقوق ملت است.

  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، تعیین محدوده عملکرد نمایندگان و تعداد آن‌ها را طرحی مهم و حساس ارزیابی کرده و گفت: بسیاری از استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه دنبال افزایش تعداد نمایندگان خود هستند که تمام این درخواست‌ها جمع‌آوری و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

  نماینده مردم همدان در مجلس افزود: برای این که در تعیین تعداد نمایندگان رعایت عدالت را کرده باشیم، کمیته‌یی ویژه با حضور نائب رئیس کمیسیون و رئیس کمیته تقسیمات کشوری و سیاست داخلی کمیسیون تشکیل داده‌ایم که بر این اساس مقرر گردید تا ضوابط و استاندارد خاصی برای این منظور تدوین گردد.

  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: جلسات مشترکی به همین منظور با وزیر کشور برگزار شده و مقرر گردیده که تا پایان هفته گذشته نظر دولت نیز اعلام شود که متاسفانه تا کنون پاسخی واصل نشده است.

  طبق دستور مقرر گردید تا از هفته آینده کمیته ویژه بررسی تعداد نمایندگان در محل کمیسیون تشکیل گردد.

  تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه در دستور کار امروز کمیسیون شوراها

  امیر خجسته همچنین با اشاره به نقش و جایگاه رسانه در پرورش افکار و فرهنگ عمومی کشور گفت: رسانه‌ها دیداری و شنیداری نقشی عمده در پرورش فرهنگ عمومی و ارتقای اخلاق و باورهای عمومی دارد که لازم است تفکر ناب و ارزشمند بسیج در آن جاری شود.

  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، حضور بسیج و تفکر بسیجی را در کشور عامل صلابت و اقتدار و آرامش و امنیت برای کشور دانسته و گفت: در این قانون پیش بینی کردیم که کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند تا بخشی از فعالیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و آموزشی خود را از طریق سازمان بسیج رسانه انجام دهند.

  نماینده مردم همدان، خواستار توجه به سازمان بسیج رسانه در دستگاه‌های اجرایی شد.

  بررسی طرح استفساریه مشمول عوارض آلایندگی به پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی موضوع تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده از دیگر برنامه‌های امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بود که بندهائی از آن پس از اصلاح جزئیات به تصویب نمایندگان عضو کمیسیون رسید.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630244
اکنون :
52