جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36464
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 16:48
  تعداد بازدید : 424

  سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  آخرین وضعیت بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره دار و اساتید بازنشسته به نقل از توفیقی

  سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حدود 400 دانشجوی بازمانده از تحصیل از سال های 90، 91 و 92 بار دیگر تحصیلات خود را در دانشگاه آغاز کردند.

  hamid forootan-33-4.jpgبه گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جعفر توفیقی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به این سوال که چرا از سوی رییس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی معرفی نشد، گفت: معرفی وزرای پیشنهادی از اختیارات رییس‌جمهور است و تشخیص نهایی با وی است و به مصلحت دیدند این اتفاق نیفتد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در قسمت دیگری از دولت مشغول به فعالیت خواهید شد و آیا پیشنهادی در این زمینه داشته‌اید، گفت: فعلا بحثی در این زمینه مطرح نیست و من عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس هستم و در دانشگاه مشغول به کار خواهم شد.

  توفیقی همچنین در پاسخ به این سوال که اگر وزیر پیشنهادی رییس‌جمهور رای نیاورد آیا شما باز سرپرست خواهید بود، گفت: باید در این زمینه به قانون مراجعه کنیم و ببینیم نظر قانون چیست؟

  وی همچنین در مورد فرجی دانا گزینه پیشنهادی رییس‌جمهور برای وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای فرجی دانا فردی شایسته و دارای سوابق مدیریتی و علمی و اخلاقی هستند و فردی مناسب برای این مسئولیت هستند.

  وی گفت: آقای فرجی دانا یکی از منتخبین کارگروه ما در ستاد آقای روحانی بود. من در آن زمان مسئولیت کارگروه را داشتم و باید پنج نفر را برای این وزارتخانه پیشنهاد و معرفی می‌کردیم که یکی از آن پنج نفر آقای فرجی دانا بود.

  سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که نظرش در مورد کاری که در این مدت سرپرست وزارتخانه بوده، انجام داده چیست؟ گفت: برای بنده بازگشت فضای شور و نشاط به دانشگاه و دانشجویان در درجه اولویت بوده و در این راستا در این مدت فعالیت‌هایی انجام شد و این فعالیت‌ها منجر به این شد که فضای خوش‌بینی به آینده، اعتماد به کشور و امید و شور و نشاط تا حدودی در دانشگاه‌ها ایجاد شود.

  وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه تاکنون به پرونده چند تن از دانشجویان ستاره‌دار رسیدگی شده و آنها توانسته‌اند به دانشگاه بازگردند، گفت: به پرونده دانشجویان مربوط به سال 90، 91 و 92 کاملا رسیدگی شد و بخش اعظمی از آنها توانستند تحصیلاتشان را از سربگیرند که آمار ما حدود 400 نفر می‌باشد.

  سرپرست وزارت علوم همچنین در مورد وضعیت اعضای هیات علمی که به اجبار بازنشسته شده‌اند، گفت: در مورد اعضای هیات علمی همین مقدار درخواست داشتیم، اما البته مراحل رسیدگی به درخواست‌های آنها پیچیده‌تر است و این درخواست‌ها در حال بررسی است.

  وی همچنین گفت: دوستان ما در وزارت علوم به پرونده‌های دانشجویان ماقبل سال 90 نیز در حال رسیدگی و بررسی هستند.

  شایان ذکر است، امروز آخرین جلسه هیات دولت بود که توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم و تحقیقات در آن حضور داشت. چرا که روحانی رییس‌جمهور فرجی دانا را به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630064
اکنون :
66