جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36558
  تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 10:5
  تعداد بازدید : 404

  دادستان ازعوامل آلودگی​هوا شکایت​کند

  نماینده تهران از دادستان کل کشور خواست تا به عنوان مدعی العموم از عوامل ایجاد کننده ی آلودگی هوا در پایتخت شکایت کند.


  به گزارش ایسنا مجتبی رحماندوست با اشاره به تشدید آلودگی هوای پایتخت و برخی شهرهای دیگر گفت: در حال حاضر قوانین و مقررات لازم برای جلوگیری از بروز آلودگی هوا وجود دارد که متاسفانه به درستی اجرا نمی‌شود.بعضا در سطح شهر حضور خودروهای دولتی و حتی اتوبوس‌های دودزا و آلوده کننده هوا مشاهده می‌شود.وی افزود: کارخانه‌ها و عوامل دیگری نیز سموم را در هوا تزریق می‌کنند که برای مقابله با تمامی آلودگی‌ها قانون وجود دارد طبیعتا مردم نمی‌توانند به عنوان شهروند از ماشین‌های دودزا شکایت کنند . در این گونه موارد مدعی‌العموم باید وارد شود و از حق مردم دفاع کند.

  این عضو مجمع نمایندگان تهران تاکید کرد: انتظار می‌رود دادستان کل کشور از طرف کل مردم از خودروسازانی که استاندارد را رعایت نکردند و آلودگی هوا را تشدید می‌کنند شکایت کنند تا شاید با این شکایت جلوی ادامه‌ی کار این دستگاههای تولید کننده‌ی آلودگی هوا گرفته شود.در این شرایط است که می‌توان قدمی در جهت داشتن هوای پاک برداشت.رحماندوست در ادامه به دو نمونه از عوامل ایجاد کننده‌ی خطر برای سلامتی مردم اشاره و اظهار کرد: علاوه بر آلودگی هوا، ویراژ دادن موتور سیکلت‌ها نیز سلامتی مردم را تهدید می‌کند.موتورسیکلت‌هایی که با رفتار خلاف‌ قانونشان اعصاب مردم را خرد می‌کننند. طبیعتا مردم نمی‌توانند از تک تک موتور سواران شکایت کنند. در این موارد دادستان کل کشور باید به عنوان مدعی‌العموم ورود پیدا کند.

  وی افزود: دادستان کل کشور می‌تواند از عوامل تولید کننده‌ی آلودگی هوا مثل خودروسازان تولید کننده‌ی خودروهای فاقد استاندارد شکایت کند. طبیعتا با این رویکرد دستگاهها خود را ملزم به اجرای قانون برای ایجاد هوای پاک می‌کنند.نماینده تهران با تاکید بر این که باید در حد توان از عوامل ایجاد کننده‌ی آلودگی هوا جلوگیری کرد، یکی از این راهها را جلوگیری از تردد خودروهای فاقد استاندارد در سرتاسر کشور عنوان کرد.رحماندوست همچنین با بیان این که تعطیلی مدارس و ادارات راهکار مناسبی برای مقابله با آلودگی هوا نیست، گفت: البته این بدان معنا نیست که اگر هوای شهر به حالت اضطرار کشیده شد، بگوییم که نباید مدارس و ادارات تعطیل شود بلکه بحث بر سر آن است که اجازه ندهیم وضعیت آلودگی هوا به حالت اضطرار برسد.

   

  به نقل از :

  www.isna.ir

   


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630244
اکنون :
50