جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36560
  تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 13:16
  تعداد بازدید : 360

  توصیه های رییس کل دادگستری استان یزد به کارشناسان

  رییس کل دادگستری استان یزد گفت: پاک ترین ، بهترین و متعهد ترین کارشناسان رسمی دادگستری در استان یزد هستند.

  95-5.jpg

  غلامحسین حیدری در مراسم جشن روز ملی کارشناس، افزود: خوشبختانه ارتباط بسیار خوبی بین دادگستری استان و کارشناسان رسمی دادگستری برقرار است که نتیجه آن تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی است.

   

  وی خطاب به کارشناسان رسمی دادگستری استان یزد گفت: از شما درخواست داریم هنگامی که پرونده‌ای از طرف قضات برای کارشناسی به شما ارجاع می‌شود فقط در همان حوزه درخواست شده نظر خود را اعلام کرده و از هرگونه نتیجه‌گیری خودداری کنید.

   

  رییس کل دادگستری یزد افزود: اگر مورد دیگری در پرونده وجود داشت که قاضی از شما درخواست نکرده بود باید به قاضی اعلام شود و در صورت درخواست وی، این نظریات اعلام شود در غیر این صورت از کارشناسان محترم تقاضا داریم تا از هر گونه اظهارنظر قضایی در گزارش‌های خود دوری کنند.

   

  حیدری ادامه داد: تشخیص سوء نیت داشتن و یا خطا کار بودن هر یک از طرفین دعوا بر عهده قاضی است که با بررسی تمام جوانب و مدارک اعلام می‌شود و کارشناسان نباید در این مورد ورود داشته باشند.

   

  وی گفت: در برخی موارد نیز برخی کارشناسان گلایه دارند که چرا پرونده‌ای به آنها ارجاع نمی‌شود که این به دلیل وجود نداشن آن جرم در استان یزد است.

   

  حیدری اظهار کرد: مثلاً در زمینه ثبت اختراعات یا جرمی نداشتیم و مواردی هم اگر بوده با رضایت طرفین به صلح منجر شده و به مرحله کارشناسی نرسیده است و لذا باید جرمی اتفاق بیفتد که نیاز به کارشناسی باشد.

   

  امیر ثقفی رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان نیز در این مراسم گفت: اول آبان ماه به عنوان روز کارشناس نام‌گذاری شده و لذا هرساله مراسمی در همین ایام برگزار می‌شود.

   

  وی افزود: در این مراسم کارشناسان پیشکسوت و جدید الورود در کنار هم جمع می‌شوند تا علاوه بر دیدار با هم از تجربیات و نظریات یکدیگر نیز بهره‌مند شوند.

   

  رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری یزد گفت: در حال حاضر 510 نفر کارشناس رسمی دادگستری در 26 گروه و رشته در استان یزد مشغول به فعالیت هستند.

   

  ثقفی اظهار کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین کانون کارشناسان رسمی دادگستری و دستگاه قضایی در استان یزد برقرار است و سعی همه کارشناسان بر این بوده و هست که پرونده‌های ارجاعی را در کمترین زمان و با دقت لازم پاسخ دهند.

   

  در این مراسم از خانواده‌های کارشناسان رسمی دادگستری استان یزد که مرحوم شده‌اند و برترین‌ها و تعدادی از پیشکسوتان کارشناسی تجلیل شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630064
اکنون :
53