جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36561
  تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 13:20
  تعداد بازدید : 545

  یک مقام فضایی:

  ضبط ۳۰ گرم هروئین حکم اعدام دارد

  معاون رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت : حکم استعمال و فروش ۳۰ گرم مواد مخدری که در ردیف مشتقات هروئین قرار دارد، اعدام است.

  9-180.jpg

  خدادادی در نشست‌ خبری با اشاره‌ به‌ شدید‌ بودن‌ احکام‌ مجازات‌ فروشندگان‌ مواد مخدر در کشورهای‌ همسایه ایران‌ تصریح‌ کرد: در کشور ما بر اساس‌ قانون مجازات کشف بیش از ۵ کیلوگرم‌ تریاک‌ و۳۰ گرم هروئین و مشتقات‌ آنها اعدام است.

   

  خدادادی به لزوم بررسی اعتیاد از دو‌ جنبه بیماری و جرم اشاره کرد و افزود: اعتیاد هم‌ جرم است و هم بیماری. بنابراین‌ فردی‌ که‌ مواد مخدر را استعمال می‌کند اگرچه مجرم محسوب‌ می‌شود اما در کنار‌ مجازات باید به درمان او نیز پرداخت.

   

  وی ادامه داد: شخصی که‌ مواد مخدر را در معرض فروش قرار می‌دهد‌ نه تنها شخصیت و هویت خود را به‌ حراج‌ گذاشته است‌ که‌ انسان‌ها را به کام مرگ‌ می‌کشاند.

   

  وی با بیان‌ این‌که‌ «اعدام سوداگران موجب خوشحالی دادگستری‌ نمی‌شود» گفت: هدف‌ ما حفظ و صیانت‌ از جوانان و خانواده‌هاست. لذا برای‌ حراست‌ از جامعه مجبوریم مجازاتی‌ که قانون‌ مشخص کرده را احیا کنیم.

  وی با اشاره به‌ اهمیت‌ نقش‌ خانواده‌ و جامعه به‌منظور آگاهی‌ دادن‌ و آشنایی‌ جوانان‌ با عوارض‌ مواد مخدر پیشگیری‌ از وقوع جرم‌ را امر اساسی‌ دانست‌ و خاطرنشان‌ کرد: مجازات‌ سوداگران مرگ‌ زمانی موثر خواهد بود که‌ این امر موجب پیشگیری‌ از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

   

  معاون‌ پیشگیری از وقوع جرم استان‌ سیگار را زمینه‌ساز اعتیاد دانست‌ و افزود: ارتباط‌ با رفیقان ناباب٬ حس لذت جویی و تنوع طلبی‌ از سایر عوامل‌ گرایش‌ جوانان به‌ اعتیاد است.

   

  وی با اشتباه‌ شمردن برخی‌عقاید که مواد مخدر را درمانی‌ برای بیماری‌ روماتیسم‌ می‌دانند٬ تصریح‌ کرد: مواد مخدر به‌دلیل‌ داشتن‌ مرفین‌٬ تنها موجب تسکین‌ اولیه‌ درد می‌شود‌ ‌و استفاده‌ مکرر‌ آن اعتیاد‌آور است.

   

  خدادادی‌ با نگرانی از افزایش‌ فساد در بین‌ جوانان٬ از خانواده‌ها خواست فرزندان‌ خود را از رفتن به برخی میهمانی‌ها و عروسی‌ها که‌ محل‌ توزیع‌ مواد مخدرهستند٬ منع‌ کنند.‌

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630244
اکنون :
52